Blog

همه چیز در مورد پله های اسپانیایی در رم

by سفر به ایتالیا in ژانویه 31, 2017

پله های اسپانیایی spanish steps، یکی از دیدنی های رم ایتالیاست،که عریض ترین و طویل ترین پلکان کل اروپاست. این پله ها بین سال های ۱۷۲۵– ۱۷۲۳برای نزدیک کردن سفارت اسپانیا به منطقه مقدس واتیکان ساخته شدن و میدان ترینیتا دی مونتی رو به میدان اسپانیا پیوند می دهند.

 

spanish-steps-rome-cr-getty

مطلب مرتبط : همه چیز در مورد تاریخ ایتالیا

 

ایتالیا یکی از کشورهایی است که به دلیل جاذبه های دیدنی و منحصر به فردش دوست داران زیادی دارد به طوری که ایرانی ها هم به لیست علاقمندان آن پیوسته اند و لحظه شماری می کنند تا به تعطیلاتی بر خورد کنند تا بتوانند به مسافرتی دور دست به ایتالیا بروند و از آنجا دیدن کنند! اگر باور ندارید نگاهی به لیست ها و ظرفیت های تورهای ایتالیا بیندازید!

پله های اسپانیایی رم
تعداد این پله ها ۱۳۸ عدد است،این پله ها، عریض ترین و طویل ترین پلکان کل اروپاست. این پله ها بین سال های
1725– 1723برای نزدیک کردن سفارت اسپانیا به منطقه ی مقدس واتیکان(The Holy See) ساخته شده اند و امروزه  این پله ها در ایام مختلف سال، میزبان برنامه های گوناگون است. در ۱۹۸۶ اولین رستوران مک دونالد ایتالیا در نزدیکی این پله ها گشایش یافته و اولین اعتراضات به Fast Foodو طرفداری از Slow Foodدر اینجا شکل گرفته.

spanish-steps-home

 

اعتراضات مردمی هم در این پله ها به اشکال مختلف هنری بارها نشان داده شده اند.مثلاً در ایام کریسمس، نمایش خاصی در آن اجرا می شود، در ماه مه آن را پر از گل های آزالیا می کنند و گاهی تبدیل به محل فروش انواع گل ها می شود. باب دیلن یکی از ترانه هایش را برای این پله ها سروده و رتولوچی از این محل در یکی از فیلم هایش استفاده کرده است.

 

مطلب پیشنهادی : مناطق دیدنی کشور ایتالیا

منبع : سفر به ایتالیا

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *