Blog

مکان های گردشگری شهر فلورانس / بخش دوم

by سفر به ایتالیا in فوریه 21, 2017

فلورانس Florence بدون شک از زیباترین شهرهای دنیاست. شور و حرارت مردم و توریست‌های بی‌شمارش که با تور اروپا  از سرتاسر جهان به ایتالیا  سفر کرده اند ، روحی منحصر به ‌فرد به زیبایی‌های شهر داده است. فلورانس به لحاظ مساحت کوچک به نظر می رسد، اما تاریخ، فرهنگ و هنری وسیع و شگفت‌انگیز و قدیمی دارد؛ همانند رم  به یک موزه‌ بی سقف دیدنی می ماند و جای جای شهر شما را شگفت زده خواهد کرد.

 

florence

هم چنین می توانید از مطلب زیبا ترین منطقه ایتالیا را بشناسید!  استفاده کنید.

 

در ادامه مطلب سفر به ایتالیا با چند مکان از معروف ترین مکان های شهر زیبای فلورانس آشنا می شویم …

 

کاخ پیتی فلورانس

یکی از دیدنی های ایتالیا کاخ پیتی Palazzo Pitti فلورانس است. کاخ پیتی یا پالاتزو در شهر فلورانس  ایتالیا  و باغ های زیبای آن مشهور به جیاردینو دی بوبولی که در قرن پانزدهم میلادی توسط خاندان پیتی ساخته شد. امروزه این کاخ از بزرگترین گالری های هنری در فلورانس محسوب می شود. این کاخ سابقا اقامتگاه آمیلیا توسکانی بزرگ و بعدها پادشاه ایتالیا بوده و هم اکنون خانه های این کاخ مبدل به مجموعه های مهم نقاشی و مجسمه سازی ، آثار هنری ، پورسلين و گالری لباس محلی شده است .
tourist-places-in-florence-2
کاخ پیتی علاوه بر فراهم کردن آثار  بی نقص و جلوه  تاریخی ، یکی از قدیمیترین باغهای معروف ایتالیایی نیز محسوب می شود که بخاطر فواره ها ، غارهای زیر زمینی ، موزه ها  و نقاشی های کهن از شهرت خاصی برخورد دار است . این کاخ سابقا اقامتگاه آمیلیا توسکانی بزرگ و بعدها پادشاه ایتالیا  بوده و  هم اکنون خانه های این کاخ مبدل به  مجموعه  های مهم نقاشی و مجسمه سازی ، آثار هنری ، پورسلين و گالری لباس محلی شده است .

Pitti Palace, Florence

کاخ پیتی  (Palazzo Pitti)  در سال ۱۴۵۸ به دستور  بانکدار فلورانس، لوکاپیتی ساخته شد و بعدها  توسط خانواده مدیچی در سال  ۱۵۴۹ خریداری شد. در اواخر قرن ۱۸ ، کاخ پیتی  به عنوان پایگاه قدرت ناپلئون مورد استفاده قرار گرفت ، و بعد برای مدت کوتاهی به عنوان کاخ اصلی سلطنتی به خدمت ایتالیا متحد جدید در آمد . کاخ و محتویات آن درسال ۱۹۱۹ از سوی شاه ویکتور امانوئل سوم به مردم ایتالیا اهدا شد و درهای آن را برای بازدید عموم  گشود. امروزه این کاخ از بزرگترین گالری های هنری در فلورانس محسوب می شود.

پل پونته وچیو فلورانس

پل پونته وچیو فلورانس  Ponte Vecchio In Florence از محبوب ترین پل های قدیمی ایتالیا ست. بیشتر شهرت این پل به دلیل ساختار و معماری بسیار جالب آن است. به ندرت پیش می آید که روی پلی که محل گذر است، مغازه و فروشگاه های مختلف ساخته شود. بله! همه شهرت پل قدیمی فلورانس به دلیل داشتن مفازه ها و فروشگاه های مختلفی است که بالای آن ساخته شده اند.

Ponte.Vecchio

هنگامی که پل قدیمی فلورانس در حال ساخت بود، همه قسمت های داخلی و اصلی آن از سنگ و روبنای آن از چوب ساخته شدند. در طول سال ۹۹۶ میلادی، ساخت پل سنگی پونته وچیو تکمیل شد. اما متاسفانه این پل سرنوشت بسیار خشونت باری داشته است. پونته وچیو دوبار توسط سیل های بسیار قدرتمند خراب شده است. این سیل ها در سال های ۱۱۱۷ و ۱۳۳۳ میلادی رویداده اند. سرانجام در سال ۱۳۳۵میلادی، توسط طراح و معماری به نام تادئو گادی بازسازی شده است.
tourist-places-in-florence-2

از روی پل پونته وچیو می توانید بخش های مختلفی از شهر فلورانس را ببینید. بخش هایی از این شهر که به خوب از پل قدیمی دیده می شوند ، پیوند عمیقی با سنت و تاریخ مردم و و تاریخ شهر دارند.  همه قسمت های این پل قرون وسطایی از سنگ ساخته شده است و تنها پل اروپاست که به طور کلی از سنگ ساخته شده است. پل قدیمی از جمله جاذبه های گردشگری شهر فلورانس  است و سالانه گردشگران متعددی از سراسر دنیا از آن دیدن می کنند. در نزدیکی پونته وچیو، دو پل دیگر نیز وجود دارند. پل قدیمی فلورانس را می توان نماد واقعی معماری رومی به شمار آورد. دو پل دیگری که در اطراف و همسایگی پونته وچیو قرار دارند، پل آله گرازیه و پل سانتا ترینیتا هستند.

bg_pontevecchio02
پل سنگی و قدیمی فلورانس از جمله بناهای قدیمی شهر فلورانس در کشور ایتالیاست و می توان آن را نماد معماری رومی و باستانی به شمار آورد. طراحی و معماری این پل زیباست و سالانه افراد بسیاری از آن بازدید می کنند. از روی پل پونته وچیو می توانید بخش های مختلفی از شهر فلورانس را ببینید. بخش هایی از این شهر که به خوب از پل قدیمی دیده می شوند، پیوند عمیقی با سنت و تاریخ مردم و و تاریخ شهر دارند.

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *