Blog

مکان های گردشگری شهر فلورانس / بخش سوم

by سفر به ایتالیا in فوریه 22, 2017

فلورانس Florence بدون شک از زیباترین شهرهای دنیاست. شور و حرارت مردم و توریست‌های بی‌شمارش که با تور اروپا  از سرتاسر جهان به ایتالیا  سفر کرده اند ، روحی منحصر به ‌فرد به زیبایی‌های شهر داده است. فلورانس به لحاظ مساحت کوچک به نظر می رسد، اما تاریخ، فرهنگ و هنری وسیع و شگفت‌انگیز و قدیمی دارد؛ همانند رم  به یک موزه‌ بی سقف دیدنی می ماند و جای جای شهر شما را شگفت زده خواهد کرد.

 

 

هم چنین می توانید از مطلب جاذبه های گردشگری میلان   استفاده کنید.

 

در ادامه مطلب سفر به ایتالیا با چند مکان از معروف ترین مکان های شهر زیبای فلورانس آشنا می شویم …

 

کلیسای جامع سانتا ماریا دل فیوره فلورانس  

کلیسای جامع سانتا ماریا دل فیوره Cathedral of Santa Maria del Fiore، در سال ۱۲۹۶ میلادی – اواخر قرن سیزدهم – توسط معماری به نام آرنولفو د کامبیو ساخته شده است. البته او پیش از تمام کرد ساخت این کلیسا، فوت کرد و گنبدها و بسیاری از مشخصه های بارزی که در حال حاضر در این کلیسا وجود دارند را فیلیپو برونلسکی ساخته است. یکی از نمادهای یادآور دوره رنسانس در شهر فلورانس کشور ایتالیا ست. این بنا در واقع نماد شهر فلورانس است.
tourist-places-in-florence-3 (2)

فیلیپو برونلسکی، به دلیل ساختن گنبد کلیسای جامع فلورانس به شهرت جهانی دست پیدا کرد. طرح او که از پانتئون رم الهام گرفته بود در سال ۱۴۱۹ میلادی، برنده مسابقه طراحی گنبد شد. معماری این کلیسا به سبک گوتیک ساخته شده است. کلیسای جامع سانتا ماریا دل فیوره در میان محلی های شهر فلورانس با نام دومو سانتا ماریا دل فیوره شناخته می شود. گنبد این کلیسا که گفته می شود از مسجد سلطانیه الهام گرفته است، بزرگ ترین گنبد قرمز و آجری سراسر دنیا به شمار می رود. گنبد آجری و قرمز رنگ این کلیسا، هشت ضلعی با ۴۲ متر قطر و ۳۲ متر ارتفاع دو لایه است. قسمت داخلی گنبد نیز شامل ۹ دایره در هم است که با تابلوی آخر الزمان هنرمندانی به نام جرجو واساری و فردیریکو زوکاری نقاشی شده است. این کلیسا از دیدنی های اروپا  به شمار می رود.

tourist-places-in-florence-3 (4)
کلیسای جامع شهر فلورانس یکی از بزرگ ترین کلیساهای دنیا و یکی از مهم ترین دیدنی های فلورانس  است. به طوریکه که تا پیش از ساخت کلیسای سن پیتر باسیلیکا در رم در سال ۱۶۱۵ میلادی، بزرگ ترین کلیسای جامع ایتالیا به شمار می رفته است.  کلیسای جامع سانتا ماریا دل فیوره در پیازا دومو درست در وسط شهر فلورانس  واقع شده است. بازدید برای عموم رایگان است. البته برای بازدید از گنبد این کلیسا باید ۸ یورو و برای بازدید از دخمه های آن باید ۳ یورو پول پرداخت کنید که شامل خرابه های باستان شناسی ریپاراتا نیز می شود. گشت و گذار در داخل کلیسا و بازدید از همه قسمت های آن بیشتر از ۴۵ دقیقه طول نمی کشد. این کلیسا از جمله جاذبه های محبوب گردشگران جهانی است. با تور اروپا  به ایتالیا سفر کنید و از بهترین دیدنی های ایتالیا  در فلورانس بازدید کنید.
ساعات بازدید از کلیسای جامع 
  • از دوشنبه تا چهارشنبه و روز جمعه بین ساعت های ۱۰ صبح تا ۵ بعدازظهر در ماه های می و اکتبر
  • در ماه جولای تا سپتامبر از ساعت ۱۰ تا ۳ و نیم بعداز ظهر در روز پنج شنبه
  • از ساعت ۱۰ تا ۵ بعدازظهر از ماه جولای تا سپتامبر
  •  ساعت ۱۰ صبح تا ۴ و نیم بعدازظهر در بقیه ایام سال این کلیسا باز است و می توان از آن بازدید کرد

 

قصر و موزه ملی بارجلوی فلورانس

موزه ملی بارجلو Bargello Palace and National Museum در نزدیکی میدان سینوریا واقع شده است. این موزه جایگاه بهترین مجسمه های دوره رنسانس از جمله آثار میکل آنژ؛ دوناتللو، آماناتی و همچنین انواع سکه ها، جواهرات، مدال ها، مهر و موم ها، مبلمان و برنز، آثار هنری، مجسمه و .. را می توان پیدا کرد. در طول قرن های ۱۴ و ۱۵ میلادی نیز این قصر را به زندان تبدیل کردند. بنا بر نیازمندی های آن زمان، این زندان مورد اصلاحات و تعمیرات ساختمانی همچون رنگ آمیزی دیوارها، بازسازی پله ها و بالکن ها قرار گرفت و در نهایت به موزه ملی شهر فلورانس  تبدیل شد. این موزه از دیدنی های ایتالیا  به شمار می رود.
tourist-places-in-florence-3 (3)
طراحی داخلی بارجلو نیز همچون معماری بیرونی آن زیباست. . نام تاریخی این موزه، پلازدو دل پوپولوست. این موزه همچنین برای زندان ها و بازداشتگاه های خود مشهور است. نام بارجلو نیز مخفف دو واژه برج و قلعه به زبان ایتالیایی است. این قصر که نمونه بسیار خوبی برای معماری گوتیک است سالانه افراد بسیاری را از سراسر جهان به سمت خود جذب می کند. مردم از تماشای آثار هنر بسیاری زیبای این مجموعه واقعا لذت می برند. این قصر سال ها محل زندگی کاپیتان ها بوده است. اما در سال ۱۸۵۸ میلادی، این قصر به موزه ملی تبدیل شد و شاهکارهای هنری بسیاری در آن نگهداری می شوند.
tourist-places-in-florence-3 (5)
در کنار این موزه، گردشگران می توانند از مکان های دیگر همچون پل قدیمی فلورانس و تعمیدگاه سن جان نیز دیدن کنند. این سه سازه قدمت بسیاری دارند. اگر مشتاق دیدن کلیساهای  فلورانس هستید، می توانید به کلیساهای سن مینیاتو ال مونته و کلیسای جامع سانتا ماریا دل فیوره سر بزنید. ماه های ژانویه، می و دسامبر بهترین ماه ها برای مسافرت به فلورانس و بازدید از موزه ملی بارجلو هستند. در این ماه ها، حدود ۲۳ میلیون نفر از شهرهای مختلف ایتالیا  و کشورهای دیگر به این شهر سفر و از موزه بارجلو دیدن می کنند. این تعداد بازدیدکننده نشان دهنده محبوبیت این آثار باستانی است.

 

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *