Blog

مکان های گردشگری شهر فلورانس / بخش چهارم

by سفر به ایتالیا in فوریه 22, 2017

فلورانس Florence بدون شک از زیباترین شهرهای دنیاست. شور و حرارت مردم و توریست‌های بی‌شمارش که با تور اروپا  از سرتاسر جهان به ایتالیا  سفر کرده اند ، روحی منحصر به ‌فرد به زیبایی‌های شهر داده است. فلورانس به لحاظ مساحت کوچک به نظر می رسد، اما تاریخ، فرهنگ و هنری وسیع و شگفت‌انگیز و قدیمی دارد؛ همانند رم  به یک موزه‌ بی سقف دیدنی می ماند و جای جای شهر شما را شگفت زده خواهد کرد.

 

tourist-places-in-florence-4 (4)

هم چنین می توانید از مطلب جدید ترین قیمت تور ایتالیا   استفاده کنید.

 

در ادامه مطلب سفر به ایتالیا با چند مکان از معروف ترین مکان های شهر زیبای فلورانس آشنا می شویم …

 

کلیسای سانتا کروچه فلورانس

کلیسای سانتا کروچه  Basilica di Santa Croce از نظر نما و تا حدودی ساختار ، شبیه به کلیسای سانتا ماریا  است. علت معروفیت آن نیز وجود مقبره میکل آنژ در آن است. در این کلیسا همچنین آرامگاه بزرگانی چون گاليله ، ماکياولي ، فوسکولو ، جنتيله ، جاکينو روسيني و گوليلمو مارکوني وجود دارد. ساخت این کلیسا که متعلق به فرانچسکانی ها می باشد در سال ۱۲۹۴ آغاز و در نیمه دوم قرن چهاردهم به پایان رسیده است. اين کليسا وابسته به دسته راهبان فرقه فرانسيس مقدس مي باشد. با تور ایتالیا به فلورانس سفر کنید و از این کلیسای زیبا دیدن کنید.
tourist-places-in-florence-4 (2)
کلیسای سانتا کروجه در فلورانس  نیز مانند سایر کلیساهای معرو ف مملو از آثار هنری می باشد. از این آثار هنری می توان به تصویری از حضرت مریم اثر روسلینو مربوط به قرن پانزدهم ، مقبره میکلآنجلو اثر وازاری ، اثر یادبودی از دانته آلیگیری ومقبره های لئوناردوبرونی ، گالیله ،گیبرتی وجود دارد همچنین بر روی دیوار این کلیسا نقاشي هاي بسیاری زیبایی کشیده شده است که با صلیب زیبا یی اثر دوناتلو روي ديوار كليسا سانتارماريادل كارمينه – كليساي سانتاترينتيا به سبك گوتيك فرانسه  و موزه باستان شناسي – مجموعه اي از آثار باستاني يوناني ها، مصريان، رومي ها ، اتروسيكلها جزو ديدني هاي اين شهر است.
tourist-places-in-florence-4 (7)
کليساي سانتا کروچه به معني کليساي صليب مقدس ، يکي از ديدني های فلورانس  ايتاليا است. وجود آثار هنري متعدد و مجسمه هاي زيبا و همچنين آرامگاهها ، اين کليسا را به يکي از مهم ترین ديدني های ايتاليا  تبديل کرده است . ساخت کليسا فعلي ، به جاي ساختمان قديمي در سال ۱۲۹۴ آغاز شد برج کليسا درسال ۱۸۴۲ ساخته شده است ، جايگزين برج قبلي که توسط توسط رعد و برق آسيب ديده بود سالن کليسا ۱۱۵ متر طول دارد که دو راهروي کناري اين سالن با ستون هاي هشت ضلعي از آن جدا شده است

 

کتابخانه ملی فلورانس

کتابخانه ملی فلورانس national central library of florence ، پیشرو راه ایجاد سامانه کتابخانه ملی این کشور است که اهداف اصلی آن اتوماسیون خدمات کتابداری، و ایجاد نمایه‌ای ملی از مجموعه‌های کتابخانه‌های ایتالیایی است. کتابخانه در اوایل در اتاق‌هایی مستقر بود که متعلق به «یوفیزی» بود. این کتابخانه مشمول قانون واسپاری مصوب ۱۸۸۶ و تغییرات بعدی آن است.
tourist-places-in-florence-4 (6)
کتابخانه ملی فلورانس با اهدای مجموعه ۳۰ هزار جلدی کتابخانه خصوصی «آنتونیو مگلیابچی» که طبق وصیت وی در سال ۱۷۱۴ به این شهر داده شد، شکل گرفت. در سال ۱۷۳۷ به‌منظور افزایش منابع این کتابخانه، تصمیم گرفته شد که یک نسخه از تمامی آثار منتشرشده در فلورانس  در این کتابخانه به ودیعه گذارده شود و از سال ۱۷۴۳ مقرر شد یک نسخه از تمامی آثار منتشرشده در تمامی «گراند دوچی» در «توسکانی» به این کتابخانه فرستاده شود.
tourist-places-in-florence-4 (5)
کتابخانه ملی فلورانس در سال ۱۹۳۵ به مکان فعلی خود در نزدیکی کلیسای سانتاکروز واقع در ساحل راست رودخانه آرنو منتقل شد. این کتابخانه در جریان سیل سال ۱۹۶۶ آسیب فراوان دید. تا سال ۲۰۱۰، منابع این کتابخانه بالغ بر ۵ میلیون جلد بود که به‌طور کامل ماشینی شده است. از سال ۱۸۸۶ کتابخانه، بولتنی را منتشر کرد که در سال ۱۹۵۸ به کتابشناسی ملی ایتالیا  تبدیل شد.
tourist-places-in-florence-4 (3)

قدیمی ترین دستنویس شناخته شده از شاهنامه مربوط به دویست سال پس از سرایش این اثر است و به سال ۱۲۱۷ میلادی بازمی گردد. این نسخه در کتابخانه ملی فلورانس (Biblioteca Nazionale) نگهداری می‌شود. این نسخه در سال ۱۹۹۷ توسط Angelo Piemontese کشف شد. این کتابخانه از دیدنی های فلورانس  به شمار می رود.
tourist-places-in-florence-4 (1)
در سال ۱۷۴۷ کتابخانه با نام «مگلیابچیانا» برای اولین بار به روی عموم گشوده شد. در خلال سال‌های بعد، کتابخانه به‌واسطه هدایا و ارثیه‌های فراوان با فراهم‌آوری مجموعه‌های راهبانی و در پی انحلال گروه‌های دینی، گسترش یافت. در سال ۱۸۶۱ «مگلیابچیانو» به کتابخانه پالاتینو پیوست و نام کتابخانه ملی را اخذ کرد و در سال ۱۸۸۵ نیز نام «کتابخانه ملی مرکزی فلورانس» بر آن نهاده شد. از سال ۱۸۷۰ «کتابخانه ملی فلورانس» مرکز واسپاری قانونی برای تمامی آثار چاپ‌شده در ایتالیا شد.

هم چنین می توانید از مطلب مناطق دیدنی کشور ایتالیا دیدن بفرمایید

سفر به ایتالیا

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *